Czym jest samorząd

Samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Ustawa o systemie oświaty (uchwalone przez Sejm prawo regulujące zasady funkcjonowania oświaty) – mówi, że Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły (art. 55). Członkiem samorządu uczniowskiego stajemy się automatycznie w chwili przyjęcia do szkoły. Przestajemy nim być w momencie, gdy szkołę opuszczamy.

Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zaangażowany w życie szkoły – masz prawo wpływać na to, co się w niej dzieje. Możesz z tego prawa korzystać na różne sposoby – organizując szkolną drużynę piłki nożnej lub projekcje filmowe dla kolegów, uczestnicząc w spotkaniach koła miłośników przyrody czy gier komputerowych, dekorując salę gimnastyczną na imprezę karnawałową, pisząc artykuły do szkolnej gazetki, tworząc stronę internetową lub organizując wystawę fotografii. Te i wiele innych działań uczniowskich to właśnie aktywność samorządu uczniowskiego – możliwości jest tyle, że każdy może znaleźć coś dla siebie!

Źródło: CEO

Samorząd Uczniowski , Szkoła Podstawowa w Bielanach

Znamy już wyniki tegorocznych wyborów w naszej szkole! Przewodniczącą naszej szkoły została Patrycja Pilarska, jej zastępczynią – Amelia Babel, a sekretarzem – Martyna Łyszczarek. Serdeczne gratulacje!

Podobnie jak w zeszłym roku opiekunem Samorządu Uczniowskiego został dr Maksymilian Solarski. Brawo!

Życzymy Państwu owocnej współpracy! Jak wiemy – inna być nie może!:)

A R C H I W A L I A   –  A R C H I W A L I A  –  A R C H I W A L I A  –  A R C H I W A L I A  – A R C H I W A L I A

Znalezione obrazy dla zapytania wybory do su

W wyniku wyborów, które zostały przeprowadzone 30 września, w skład zarządu Samorządu Uczniowskiego SP 33 weszły następujące osoby: Hanna Motyka z 5a (przewodnicząca), Maciej Koenig z 6a (zastępca), Magdalenia Szadkowska i Laura Wolny z 6a (sekretarze). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Życzmy udanej współpracy!:)

Frekwencja wyniosła: 96,5%.

Opiekunem SU pozostała p. Agnieszka Klar. Zastępcą opiekuna będzie w tym roku p. Renata Aust. Powodzenia!:)

Odbyło się już pierwsze spotkanie Rady SU (7 października). Zdecydowano o: organizacji dyskoteki filmoteki dla klas III – V – VI, reaktywacji Ligi Klas, uruchomienia Wehikułu Czasu z niespodzianką oraz wprowadzenia koszulek firmowych dla członków Rady. Rozważano przygotowanie: Dnia Otwartej Szafy, Tygodnia Pisania Listów oraz Światowego Dnia Chleba.

Najświeższe wiadomości! Październik 2018`!
Wybory samorządowe w naszej szkole rozstrzygnięte!

Frekwencja wyborcza wyniosła 86%. 👍

Do władz Samorządu Uczniowskiego weszły 3 uczennice: Sandra Niedziela, Dominika Frątczak i Kamila Dzionsko.😍

Opiekunem SU będzie ponownie p. Agnieszka Klar, a zastępcą – p. Tomasz Kurek.

Gratulujemy wszystkim Paniom i Panu!😁

Maszyna ruszyła.

Pierwsze otwarte spotkanie Rady SU w poniedziałek 15 października o 15:30.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza samorządy klasowe.