Dyrekcja i administracja – siemianowicka piąteczka

Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 33 im. H. Jordana w Zabrzu jest od 1.09.2013 r. mgr Łukasz Rogowski – absolwent SP nr 33, IV Liceum Ogólnokształcącego im. M Reja w Zabrzu oraz Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Posiada specjalizację pedagogiczną i archiwistyczną, a także kwalifikacje z zakresu zarządzania w oświacie.

Ukończył liczne kursy i szkolenia ukierunkowane na podnoszenie kompetencji w zakresie pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz zarządzania szkołą.

Zawodowo związany z SP 33 od 2005r., gdzie pracuje jak nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

W międzyczasie pracował także jako nauczyciel historii i wos-u w ZSEU w Zabrzu, Gimnazjum nr 6 w Bytomiu, ZSTiO w Bytomiu.

Za całokształt działań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych (w tym działań związanych z realizacją obowiązków spoczywających na dyrektorze szkoły) został trzykrotnie nagrodzony nagrodą Prezydenta Miasta Zabrze.

W 2023r. za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej – jedno z najwyższych odznaczeń resortowych.